logo-(3).png
   tamas-jahrom-11.png
برای ورود به سامانه پیامک روی دکمه کلیک کنید
 
vorod5.png
29.png 1-(1).png 2.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15-(1).png 16-(1).png 17.png 18.png 19.png 20.png 21.png 22.png 23.png 24.png 25.png 26.png 27.png 28.png 30.png 010101010-1.jpg
 

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ یکی از با ارزش‌ترین هنجارها برای هر فردی در جامعه حفظ حریم خصوصی اوست، اما گاهی اوقات یک "اشتباه" باعث می‌شود که حریم خصوصی میلیون‌ها انسان نقض شود. این بار نوبت اپراتورهای تلفن همراه و به ویژه شرکت‌هایی که برای ایرانسل نقش cp را بازی می‌کنند، است که اطلاعات کاربران این اپراتور را در سطح اینترنت شاید آنها پخش می‌کنند و با قیمت‌هایی بین ده هزارتومان تا یک میلیون تومان به صورت تقریبی به فروش می‌رسانند، این در حالیست که روزانه نسخه به‌روز رسانی نیز ارائه می‌شود!! اطلاعات منتشر شده می‌تواند انواع هنجارهای جامعه را تحت تاثیر قرار دهد، حتی می‌توان گفت که انتشار این اطلاعات می‌تواند زمینه ساز جرم و کلاهبرداری‌های میلیونی شود.

اگر بخواهیم یک مثال ساده بزنیم باید به پیامک‌های تبلیغاتی اشاره کنیم، افراد سودجو به آسانی می‌توانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، کد پستی و ... را با وارد کردن شماره به دست آوردن و از آن برای سوء استفاده از صاحب شماره استفاده کنند. فعلا در خیلی از سایت‌ها انتشار دیتابیس شرکت ایرانسل، منبع درآمد مناسبی برای برخی از افراد سودجو شده است و آن‌ها از هر فرصتی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند؛ گاهی کل دیتابیس را به قیمت نجومی می‌فروشند و گاهی هم برای ارائه اطلاعات فقط یک یا چند شماره مبالغی ناچیز را اخذ می‌کنند. نمونه‌هایی از سایت‌ها و افرادی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش این اطلاعات می‌کنند.

منبع :باشگاه خبرنگاران
 

 


تمام پرداخت های این سایت توسط بانک ملت انجام می پذیرد
«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»


BPMLogo-(1)-png-aspx.png